ציפוי למינייט

ציפוי למינייט

הרבה מאוד אנשים בכל העולם, חולמים על חיוך לבן בריא וזוהר, חיוך של מיליון דולר. כיום בעזרת ציפויי למינייט לשיניים, אפשר להגשים את החלום הזה. ציפויי למינייט מאפשרים לחייך בביטחון ומכל הלב. מטופלים שהדבקתי להם ציפויי חרסינה חוזרים על אותו משפט מבלי שתאמו זאת ביניהם. ” לא יודע למה אבל אני מחייך/ת כל הזמן, משהו שלא קרה שנים.”

מה זה בעצם ציפויי שיניים למינייט?

ציפויי למינייט הם קליפות חרסינה דקות ( כ- 0.5 מ”מ ), המודבקות על החלק החיצוני של השיניים, כך שהחיוך נראה הרמוני, זוהר, לבן ויפה. למינייט זה המונח באנגלית  Laminate Veneers  , לציפויי חרסינה.

למי מתאים ציפויי שיניים?

ציפויי למינייט לשיניים מתאים כמעט לכל אחד, שלא מרוצה מהחיוך שלו ומעוניין בחיוך לבן ובריא, חיוך של מיליון דולר או כפי שרבים מכנים חיוך הוליוודי. ישנם הרבה מאוד סיבות לחוסר שביעות רצון מהחיוך. שיניים עקומות או צפופות, מרווחים גדולים בין השיניים, חוסר מולד של שן אחת או יותר, כתמים קשים על השיניים, שלא ניתן לתקן בעזרת הלבנת שיניים, שיניים שחוקות או אפילו מנשך הפוך.

באופן כללי כדאי להדביק ציפויי למינייט לשיניים, אחרי גיל 18 בגלל שעדיין גדלים ושינויים קלים במיקום השיניים והחניכיים יכולים לקרות. כיום גיל ההתבגרות קצת מקדים באופן כללי ולכן במקרים מסוימים ניתן להדביק ציפויי חרסינה גם בגיל מוקדם יותר.

כיצד מתבצע הדבקת ציפויי למינייט לשיניים?

הטיפול עצמו לא ארוך, לפעמים ניתן להשלימו בשני מפגשים בלבד. אולם שלב הבדיקה והאבחון מאוד חשוב. יש צורך לאבחן את הבעיה ולתכנן את הפתרון מראש. כמו כן תאום ציפיות עם המטופל/ת הוא ששלב קריטי בהצלחת ציפויי למינייט לשיניים.

השאלה הראשונה, שאני שואל את המטופל/ת כדי להבין את הרצונות היא- כשאת/ה מחייכים מול המראה כמה אתם לא מרוצים מ 1-10. בכדי להתקדם להחלטה לבצע ציפויי למינייט לשיניים, התשובה צריכה להיות 9 ומעלה. לפעמים אני מקבל תשובות כמו מאה או אלף וזה נותן לי אינדיקציה כמה המצב הנוכחי מפריע.

בשלב הבא צריך לאבחן את הבעיה שגורמת לחוסר שביעות הרצון בזמן החיוך או הדיבור. זהו שלב קריטי בהחלטה שלי האם אני יכול לפתור את הבעיה בעזרת ציפויי למינייט. לדוגמא לפעמים מצב של צפיפות שיניים ניתן לפתור בעזרת יישור שיניים קונבנציונלי אצל אורתודנט. במקרים כאלה לפעמים אני אמליץ לשקול לבחור את האופציה הזאת בעיקר אצל מטופלים צעירים.

לא תמיד המטופל/ת מעוניינים בתהליך ארוך של יישור שיניים, מכל מיני סיבות וצריך להכניס עובדה זאת לכל מערכת השיקולים, לפני שניגשים לשלב הדבקת ציפויי למינייט. לאחר פגישת הייעוץ והאבחון, במידה ויש הסכמה והבנה להמשיך בתהליך ציפויי חרסינה, בד”כ ניתן לבצע זאת בשני מפגשים.

במפגש הראשון ד”ר גלעד מציג את דגם השיניים, שהוא המודל לתוצאה הסופית של ציפויי חרסינה. צוות הטכנאים שלו בוחרים את צבע השיניים המתאים, את הצורה והיחסים הנכונים בין השיניים, ולאחר הסרה מינימלית של כחצי מ”מ, ד”ר גלעד סורק את השיניים עם הסורק הדיגיטלי. הסריקה עוברת באופן אוטומטי למעבדה ולפי נתונים אלה צוות הטכנאים של ד”ר גלעד מכינים את ציפויי החרסינה. המטופל/ת מסיימים את הטיפול הראשון עם ציפויים זמניים, אמנם מפלסטיק, אבל נראים בדיוק כמו ציפויי שיניים למינייט אמיתיים.

במפגש השני, לאחר מספר ימים, צוות הטכנאים של ד”ר גלעד מביאים את ציפויי חרסינה הסופיים וד”ר גלעד מדגים אותם על השיניים. בדרך כלל כולם מרוצים ( חיבוקים ונשיקות ), וד”ר גלעד ממשיך ומדביק את ציפויי הלמינייט לשיניים אחד אחד. ציפויי למינייט לשיניים מודבקים בודדים אחד אחד על מנת לאפשר ניקויי תקין עם חוט דנטלי ומעבר בריא בין ציפויי חרסינה לחניכיים. במידה ויש צורך בתיקונים קלים באחד או יותר מציפויי החרסינה, מעבדת השיניים נמצאת במרפאה וצוות הטכנאים מבצעים את התיקונים במקום. 

כמה זמן מחזיקים ציפויי שיניים למינייט?

הדבקת ציפויי למינייט לשיניים היא משימה מאוד טכנית, מדויקת ודורשת הקפדה פדנטית על מספר רב של כללים. בידיים מקצועיות של רופא שיניים המנוסה בטכניקת ההשחזה וההדבקה, ציפויי החרסינה יחזיקו לשנים רבות מאוד.

יש מספר שלבים שהם קריטיים להצלחת ציפויי למינייט לשיניים. שלב האבחון מאוד חשוב, מכיוון שצריך לאבחן את הבעיה נכון כדי שציפויי למינייט יחזיקו לאורך שנים. לדוגמא אנשים רבים שוחקים שיניים וצריך להבין מתי זה קורה, כדי שלא ישחקו גם את ציפויי הלמינייט.

כמחצית מהאנשים נועלים או חורקים שיניים בזמן השינה, וזה הגורם לשחיקת השיניים. אם לא ננטרל את הדבר הזה גם ציפויי למינייט יישחקו בדיוק כמו שיניים טבעיות. במצבים אלה חובה לישון עם סד לילה מיוחד, שנקרא בשמו המדעי  Kois Deprogrammer . זהו סד קטן, שמונח באופן יציב ובטוח על החך ואינו מאפשר נעילת שיניים. הסד הזה פותר גם כאבי ראש ומיגרנות שנובעות מהפעלה חזקה של שרירי הלעיסה ומקרינים כאב לראש.

השלב הבא , שחשוב להצלחת הדבקת ציפויי למינייט לשיניים, הוא הסרה מינימלית מחומר השן והמעבר החלק לחניכיים. בשלב זה ד”ר גלעד נעזר במשקפי הגדלה X10 ומקפיד על מעבר חלק, בריא וביולוגי ביו ציפויי החרסינה לחניכיים. נקודת המפגש בין ציפויי חרסינה לחניכיים הוא קריטי לתוצאה סופית בריאה וטבעית. אם המעבר אינו אטום, חלק ובריא ביולוגית, החניכיים יהיו מודלקות, ידממו וייראו נפוחות ואדומות.

לאחר שלב המדידות צוות הטכנאים של ד”ר גלעד נכנסים לפעולה. היתרון בכך שמעבדת השיניים נמצאת במרפאה הוא עצום. ד”ר גלעד בוחן כל מקרה לגופו ולכל מטופל/ת יש הנחיות ודרישות ספציפיים.

השלב האחרון להצלחת ציפויי למינייט לשיניים לשנים רבות, הוא שלב ההדבקה. ציפויי למינייט להבדיל מכתרים רק מונחים על החלק החיצוני של השן, ולא עוטפים את כל השן. לכן הם תלויים רק בחוזק ההדבקה ולא בכוח החיכוך כמו כתרים רגילים. ד”ר גלעד מדביק ציפויי חרסינה רק בטכניקת הדבקה שנקראת דור 4. זאת הדבקה יותר מורכבת , שבנויה ממספר שלבים אבל זאת ההדבקה החזקה ביותר בתחום רפואת השיניים.

האם ציפויי שיניים למינייט גורמים נזק?

בידיים מנוסות ומקצועיות, ציפויי למינייט לשיניים הם תהליך בטוח, מינימליסטי ומהיר, ליצירת חיוך מנצח- חיוך בריא, לבן, טבעי ויפה. בעבר רפואת השיניים התייחסה בעיקר לבריאות השיניים והחניכיים ופחות לאסתטיקה ויופי. לראייה הסתימות השחורות ( סתימות אמלגם ), שעדיין נמצאות בפה של רוב האנשים, במקום סתימות לבנות בצבע השן.

בשני העשורים האחרונים חלה התקדמות טכנולוגית מרשימה בחומרי הסתימה הלבנים ( חומרים קומפוזיטיים ), בדבקים החזקים ובסוגי החרסינות זירקוניה, אימקס ( e-max), שמאפשרות טיפול שיניים גם בריא וגם יפה. כיום יש פתרונות לאנשים, שלא מחייכים כי החיוך מכוער והשיניים לא יפות. בזכות ציפויי למינייט לשיניים, שעשויות מחרסינה דמוית זגוגית השן, אימקס, ניתן לשחזר שיניים, שיראו כמו שיניים טבעיות, בריאות ויפות.

אחד הסיפוקים המדהימים בהתקנת ציפויי חרסינה, גם לרופא השיניים וגם למטופלים, הוא לשמוע את המטופלים אומרים ” שנים לא חייכתי או צחקתי בלי לכסות את הפה עם היד וסוף סוף אפשר לחייך ולצחוק בפה מלא.” אנשים שלא מחייכים או צוחקים במשך שנים גורמים לעצמם, ללא כוונה, נזק נפשי בריאותי. ציפויי למינייט לשיניים משנים את חוקי המשחק , פותרים את הבעיה ומאפשרים לחייך מאוזן לאוזן.

מהם הבעיות העיקריות, שאנשים רוצים לתקן עם ציפויי חרסינה?

כמו שציינתי יש מגוון עצום של בעיות אסתטיות, שניתן לתקן בעזרת ציפויי למינייט לשיניים. אחת התלונות השכיחות היא שיניים שחוקות, שברים קטנים בקצות השיניים ומראה עייף ומבוגר של שיניים. אכן שיניים שחוקות נראות עייפות, זקנות ולא זוהרות. שחיקת שיניים ,שנגרמת בעיקר בגלל נעילה וחריקת שיניים בזמן השינה בלילה, היא תופעה שיותר ויותר מקבלת תשומת לב. גם בגלל שנעילת שיניים מובילה הרבה פעמים לכאבי ראש ומיגרנות. אפשר לומר שקרוב ל 50% מהאנשים שוחקים שיניים ברמה זו או אחרת לאורך השנים.

תלונה נוספת נפוצה היא מרווחים בין השיניים, רווחים לא סימטריים בשיניים או לחילופין שיניים עקומות, שיניים צפופות, שיניים לא סימטריות. בחלק מהמקרים בעיקר אצל צעירים ניתן ואף מומלץ ליישר שיניים בצורה רגילה ע”י הזזת שיניים תהליך ארוך. אולם בחלק המקרים הדבר לא ניתן לביצוע או לא ניתן להגיע לחיוך מושלם גם אחרי יישור שיניים קונבנציונלי, וכאן באים ציפויי למינייט לשיניים לעזרה.

תלונה שכיחה נוספת היא שיניים צהובות, שיניים לא לבנות או כתמים על השיניים. גם כאן בחלק מהמקרים ניתן לפתור את הבעיה בעזרת הלבנת שיניים בלבד, אך במקרים של כתמים לבנים על השיניים או כתמים חומים צהובים כתוצאה מחוסר סידן בזגוגית השן, ציפויי חרסינה הם הפתרון הנכון.

לסיום, יש פרסומים רבים לציפויי זירקוניה בטורקיה במחיר זול, זה כדאי?

ראשית ציפויי חרסינה, שנראים טבעי עשויים מציפויי חרסינה אימקס או ציפויי חרסינה פלדספטית. זרקוניה הוא סוג של חרסינה מאוד חזקה אך פחות אסתטית וגסה יותר. כמו כן לא ניתן לצרוב חרסינה זירקוניה תהליך שהוא חשוב לחוזק הדבקת הציפוי על השן. לכן באופן כללי ציפויי זרקוניה לשיניים הם פתרון פחות אסתטי ופחות חזק לאורך שנים.

בנוסף במקרים רבים אין צורך להשחיז ולהדביק ציפויי למינייט על כל השיניים. המקרים הקלסיים הם הלבנת שיניים כללית של כל השיניים והדבקת 6-8 ציפויי חרסינה. התאמת הצבע כאן הרבה יותר קשה ומדוייקת אבל בהחלט אפשרית בידיים מקצועיות. ציפויי זירקוניה בטורקיה מבוצעים בצורה זריזה מכיוון ששם משחיזים ומדביקים ציפויי זירקוניה על כל השיניים. מעבר לטיפול העודף ממש לא הכרחי, מספר רב מדי של שיניים במחיר מוזל מוביל לסכום סופי פחות מוזל. רוב האנשים מודעים לתוצאה סופית בריאה ויפה ויודעים מתי התוצאה לא תואמת את הציפיות. ד”ר גלעד מטפל בהמון מקרים של החלפת ציפויי זרקוניה, בציפויי חרסינה נכונים, ובמקרים אלה הזול יצא יקר כי משלמים פעמיים.

ציפוי למינייט לשיניים לפני ואחרי

לפני ציפוי למינייט לשיניים אחרי ציפוי למינייט לשיניים

ציפוי למינייט לפני ואחרי

לפני ציפוי למינייט לשיניים אחרי ציפוי למינייט לשיניים

ציפוי למינייט לפני ואחרי

לפני ציפוי למינייט לשיניים אחרי ציפוי למינייט לשיניים

ציפוי למינייט לפני ואחרי

שירותי המרפאה נוספים:
לשיחת ייעוץ השאירו פרטים
יש לכם שאלה? מעוניינים לפרסם באתר? נשמח לעמוד לשירותכם.