כל האמת מאחורי ציפויי חרסינה לשיניים

כל האמת מאחורי ציפויי חרסינה לשיניים

מה זה ציפויי חרסינה, ואיך זה מתבצע?

ציפויי חרסינה – Laminates, הן קליפות חרסינה דקות, בעובי ממוצע של 0.5 מ”מ, המודבקות על כל שן בנפרד, לאחר הסרה מינימלית משכבת האימאל שבקדמת השן בלבד. הטיפול מיועד לשיפור נראות השיניים והחיוך. אנשים רבים חולמים על חיוך מנצח, חיוך לבן, הרמוני, בריא וטבעי.

בעשור האחרון רפואת השיניים קפצה מדרגה הן טכנולוגית והן בהבנת הצורך בשיפור האסתטיקה של השיניים, לצד הטיפול הבריאותי בשיניים ובחניכיים, וכיום חלומות מתגשמים. הציבור הרחב חשוף למידע אינסופי באינטרנט, בגוגל וברשתות החברתיות, והאינפורמציה בנושא הדבקות ציפויי חרסינה מאוד מבולבלת. כתר זרקוניה, ציפויי חרסינה, ציפויי קריסטל, ציפויים ננו קרמיים, ציפויי למינייטס או ציפויי לומינירס, כל הביטויים הללו נזרקים לאוויר ולמחשב ללא הפסקה וזה יוצר בלבול רב.

לכן התיישבנו עם ד”ר גלעד פיסקוס הבעלים של מרפאת שיניים, ובוגר ההשתלמות השנתית הראשונה לאסתטיקה דנטלית, שהתקיימה בירושלים בבי”ס לרפואת שיניים הדסה עין כרם, שיעשה סדר בנושא הדבקות ציפויי שיניים.

האם ציפויי חרסינה הוא פתרון מהיר ליישור שיניים, שמבצעים אורתודנטים?

ראשית המלצה גורפת שלי, אם ניתן לבצע יישור שיניים בשיטה המסורתית ע”י הזזת שיניים, בעיקר אצל צעירים מתבגרים, זו השיטה המומלצת. מאידך הרבה אנשים בעיקר בוגרים מעל גיל עשרים, אינם מעוניינים לעבור תהליך ארוך של חודשים ואף שנים ומחפשים פתרון מהיר וטוב, שיאפשר להם לחייך חיוך מלא שיניים לבנות, חיוך חדש ולבן דבר שמשפר מיידית את הביטחון העצמי ואת האור בפנים.

האם הכנת השן לפני ההדבקה פוגעת או הורסת את השן?

בידיים מיומנות של רופא שיניים זהיר, התשובה היא לא. סוף מעשה במחשבה תחילה. כל מקרה דורש אבחון מקדים ולא כל אחד מתאים להדבקות חרסינה. מכיוון שעובי קליפת ציפויי החרסינה הוא כחצי מ”מ, לא ניתן לתקן סטיות של שיניים שהן מעבר לאחד מ”מ.

מתי נבצע ציפוי חרסינה לשיניים?

הדבקת ציפויי חרסינה נותנת פתרון מהיר ושמרני למגוון בעיות אסתטיות של השיניים והחניכיים, ובהדבקה מדויקת תוך שמירה על כללי טכניקה קפדניים, הציפויים יחזיקו בפה לשנים רבות. ניתן לחלק את מגוון הבעיות שנרצה לפתור לקבוצות, אך בד”כ הציפויים פותרים מספר בעיות במקביל בכל מטופל/ת.

 • שיניים שחוקות
 • חוסר מולד של שן אחת או יותר
 • שיניים עקומות שלא ניתן או שהמטופל/ת לא רוצים ליישר בצורה רגילה של הזזת שיניים אצל אורתודנט.
 • משנן מרווח / צפוף.
 • כתמים על השיניים, שלא ניתן להעלים בעזרת הלבנת שיניים.
 • חניכיים שאינן סימטריות או נסיגות חניכיים קלות.
 • סגר הפוך של שיניים או סגר פתוח.
 • החלפת כתרים וציפויים ישנים לא תקינים.

כיצד נגיע לחיוך מנצח, חיוך לבן, יפה, בריא וטבעי?

שילוב הכוחות בין ד”ר גלעד פיסקוס וטכנאי השיניים שלו מבטיחים את התוצאה הסופית המושלמת. יש מספר שלבים קריטיים לקבלת התוצאה הסופית הרצויה.

שלב ראשון מבוצע בבדיקה הראשונה וכולל הבנת הבעיות שצריך לפתור והבנת הרצונות של המטופל/ת. זהו שלב של תאום ציפיות, הסברים מפורטים והכנת הדגם הסופי, ככתוב בפתגם, סוף מעשה במחשבה תחילה.

שלב שני מבוצע בפגישה הבאה ובו ד”ר גלעד מסיר שכבה מינימלית של האימאל מהמשטח החיצוני של השן ולוקח מידות עבור הטכנאים. חשיבות הדיוק כאן הוא קריטי גם למראה השיניים הסופי וגם למעבר החלק והבריא לחניכיים. בשלב זה ד”ר גלעד נעזר במשקפי הגדלה X10 ובסורק דיגיטלי, שמאפשר לו לקבל מידות מדויקות בקלות. הסורק הדיגיטלי הוא ידית עם מצלמה בקצה וזה תחליף לכל חומרי הפלסטלינה ששימשו בעבר לקבלת מידות. בשלב זה הטכנאים נמצאים גם והם בוחרים ומתאימים את צבע הציפויים לצבע שאר השיניים בפה. כמו כן הם רושמים לפניהם דברים נוספים לקבלת תוצאה טבעית, כמו אזורי שקיפות שמאפשרים לאור לחדור, תצורת פני השטח והזוויות הנכונות של השן המתאימות ספציפית לכל מטופל/ת.

השלב האחרון של הדבקת הציפויים מבוצע לאחר כמה ימים. במהלך ימים אלה יש ציפויים זמניים מפלסטיק על השיניים שכבר נראים בצורתם כמו התוצאה הסופית. לפני ההדבקה הסופית ד”ר גלעד מבצע מדידת ניסיון וכולם כולל המטופל/ת בוחנים את התוצאה הסופית לפני ההדבקה. מניסיון רוב המקרים נראים מושלם ומיד עוברים לשלב ההדבקה. במידה ויש הערות הן מצד ד”ר גלעד והן מצד המטופל/ת הטכנאים נמצאים ומתקנים במהירות במעבדה במקום את מה שצריך.

שלב ההדבקה גם הוא חשוב ביותר ולוקח זמן. ד”ר גלעד מדביק כל ציפויי בנפרד על כל שן ומוודא מעבר חלק בין כל שן ושן ובין הציפוי לחניכיים. ההדבקה מבוצעת בחומרי הדבקה מדור 4 מכיוון שלמרות שיש צורך ביותר תשומת לב ושימוש במספר חומרים, זאת ההדבקה החזקה ביותר הקיימת ברפואת שיניים.

השלב הסופי של ניקויי עודפי דבק במעבר בין השן לחניכיים גם כן מבוצע עם משקפי הגדלה X10, כדי להבטיח מעבר אטום, נקי וחלק, שיאפשרו לחניכיים להיראות בריאות, ורודות ולא מדממות.

אחד היתרונות העיקריים של ציפויי חרסינה הוא שהם יכולים לספק פתרון מהיר ויעיל למגוון בעיות שיניים קוסמטיות. ניתן להשתמש בהם כדי לכסות כתמים, שבבים, סדקים, רווחים ופגמים אחרים בשיניים. ציפויי חרסינה הם גם עמידים ועמידים לאורך זמן, עם טיפול נכון הם יכולים להחזיק מעמד שנים רבות.

עם זאת, 

חסרונות של ציפוי חרסינה לשיניים

ישנם גם כמה חסרונות שיש לקחת בחשבון. ציפויי חרסינה הם טיפול שיניים קוסמטי יקר יחסית, והם עשויים שלא להיות מכוסים על ידי ביטוח שיניים. בנוסף, תהליך קבלת ציפויי חרסינה הוא בלתי הפיך, שכן יש להסיר כמות קטנה של אמייל השן כדי לפנות מקום לציפויים.

חסרון פוטנציאלי נוסף של ציפויי חרסינה הוא שהם יכולים לגרום לרגישות בשיניים. הסיבה לכך היא שתהליך הכנת השיניים לציפוי חרסינה יכול לגרות את העצבים בשיניים. חולים עשויים לחוות רגישות לטמפרטורות חמות או קרות, כמו גם מזונות ומשקאות מתוקים או חומציים.

 • קיבוע חלש יותר לשן: ציפויי חרסינה עשויים שלא להיצמד חזק לשיניים כמו חומרים אחרים, מה שמוביל לסיכון גבוה יותר להיסדק או ליפול.
 • תיקונים תכופים יותר: בשל אופיים השברירי, ציפויי חרסינה עשויים לדרוש תיקונים או החלפות בתדירות גבוהה יותר מאשר שחזורי שיניים אחרים.
 • רגישות מוגברת: חלק מהמטופלים עשויים לחוות רגישות מוגברת בשיניים לאחר קבלת ציפויי חרסינה עקב הסרת כמות קטנה של אמייל במהלך תהליך ההכנה.
 • עלות גבוהה יותר: ציפויי חרסינה הם בדרך כלל יקרים יותר מאשר כתרים בשל החומרים והמומחיות הנדרשים כדי ליצור ולמקם אותם.
 • לא הפיך: לאחר הנחת ציפויי חרסינה, לא ניתן להסירם מבלי לפגוע במבנה השן שמתחתיו.
 • התאמת צבעים: השגת התאמת צבעים מושלמת בין ציפויי החרסינה לשיניים הטבעיות יכולה להיות מאתגרת, במיוחד אם למטופל יש שיניים דהויות או מוכתמות.
 • לא מתאים לכולם: חלק מהמטופלים עשויים שלא להיות מועמדים טובים עבור ציפויי חרסינה בשל בעיות שיניים קודמות כגון ריקבון בשיניים.

ציפויי חרסינה לפני ואחרי

ציפויי חרסינה לפני ואחרי

לחיוך מנצח השאר טלפון ויחזרו אלייך:

לשיחת ייעוץ השאירו פרטים
יש לכם שאלה? מעוניינים לפרסם באתר? נשמח לעמוד לשירותכם.

בתחום רפואת השיניים המתפתח כל הזמן, פתרונות חדשניים הם אלה המגדירים מחדש את הגבולות של מה שאפשר בכל הנוגע לשיפור היופי, האסתטיקה והתפקוד של השיניים. ציפוי חרסינה לשיניים (Laminates), אותו מכינים בקפידה טכנאים מיומנים ומנוסים במעבדה, הוא דוגמא לשילוב המוצלח בין אמנות למדע בתחום רפואת השיניים. פלאי הטכנולוגיה של היום, המאפשרים לייצר ציפויי חרסינה ברמת הגבוהה ביותר, לא רק שמותאמים נקודתית למטופל או למטופלת ויכולים לשנות את המראה שלהם, הם גם ממחישים את המסירות לדיוק ואסתטיקה המגדירים את תחום רפואת השיניים המודרנית.

3 עובדות חשובות על ציפוי חרסינה לשיניים

לא בכדי הפכו ציפויי חרסינה לשיניים למבוקשים כל כך. הנה כמה עובדות חשובות שכדאי לכם לדעת עליהם:

 1. פתרון בהתאמה מלאה הנעשה בעבודת יד – ציפויי חרסינה לשיניים מייצגים שילוב יוצא דופן של העולם הדנטלי יחד עם אומנות. ציפויי החרסינה הדקיקים הללו מוכנים בקפידה על ידי טכנאים מיומנים במעבדה כדי לשפר את מראה השיניים. מה שמייחד ציפויי חרסינה בעבודת יד הוא המגע האישי שהם יכולים להביא לחייכם. כל ציפוי מותאם אישית כך שיתאים למבנה השיניים הייחודי שלכם, מה שמבטיח מראה טבעי המשתלב בצורה הרמונית עם השיניים הקיימות שלכם. התהליך מתחיל בהערכה יסודית של מצב השיניים והצרכים, כמו גם המטרות האסתטיות שרוצים להשיג. גישה אישית זו, יחד עם יצירה מדויקת של ציפוי, מביאה לפתרון מהפכני שלא רק משפר את החיוך אלא גם עשוי להיות כזה שיגביר את הביטחון שלכם.
 2. הרבגוניות של ציפויי חרסינה לשיניים – אחד ההיבטים הבולטים ביותר של ציפויי חרסינה לשיניים הוא הרבגוניות שלהם. ציפוי חרסינה לשיניים בעבודת יד אלה יכול לתת מענה למגוון של בעיות שיניים, מה שהופך אותם לבחירה פופולרית עבור רבים המעוניינים במהפך של ממש. בין אם אתם מתמודדים עם שיניים מוכתמות וחסרות צבע ששיטות הלבנה מסורתיות פחות עוזרות להן, בין אם מדובר באמייל סדוק, מרווחים לא אחידים או שיניים לא ישרות, ציפויי חרסינה יכולים לספק פתרון יעיל ואסתטי. הם מציעים גישה שמרנית לשיפור החיוך, הדורשת התערבות מינימלית בהשוואה להליכים אחרים כמו כתרים לשיניים. המשמעות היא שהשיניים הטבעיות שלכם נשארות ברובן שלמות, עם ציפויים המודבקים היטב מעליהן כדי לקבל את המראה האסתטי הרצוי.
 3. השקעה לטווח הארוך – ציפויי חרסינה לא רק משפרים את המראה באופן מייד, הם גם השקעה לטווח ארוך בכל הקשור לבריאות הפה ולהערכה העצמית שלכם. עם טיפול ותחזוקה נאותים, ציפויי חרסינה יכולים להחזיק מעמד שנים רבות, מה שהופך אותם לבחירה עמידה וחסכונית. בנוסף, ציפויים אלה עמידים בפני כתמים, ומאפשרים לכם ליהנות מהמאכלים והמשקאות האהובים עליך מבלי לדאוג לשינוי צבע. בדיקות שיניים סדירות והקפדה על היגיינת פה נכונה יעזרו לכם לשמור על ציפויים אלה. מעבר ליתרונות שלהם הקשורים לחומר ולעמידות, ציפויי חרסינה יכולים להיות בעלי השפעה עמוקה על הביטחון העצמי שלך. חיוך רחב עם שיניים לבנות ויפות, חיוך עם שיניים ישרות בצורה מושלמת, יכול להגביר את ההערכה העצמית שלכם, ולאפשר לכם לחוש בנוח במסגרות חברתיות ומקצועיות שונות.

ובשורה התחתונה, ציפויי חרסינה בעבודת יד מציעים פתרון מותאם אישית ורב תכליתי לטיפול במגוון פגמים דנטליים, ומספקים יתרונות אסתטיים לטווח הארוך.

ציפוי חרסינה לשיניים

4 מקרים בהם כדאי לשקול הדבקת ציפוי חרסינה לשיניים

מתלבטים האם ועד כמה הדבקת ציפוי חרסינה לשיניים עשוי להיות הפתרון הנכון עבורכם? הנה דוגמא למספר מקרים בהם כדאי לשקול הדבקה של ציפוי כזה:

 1. שיניים מוכתמות או דהויות: ציפוי חרסינה לשיניים הוא בחירה מצוינת עבור אנשים עם שיניים מוכתמות או דהויות שאינן מגיבות לטיפולי הלבנת שיניים. בין אם שינוי צבע השן שלכם נובע מגנטיקה, תרופות מסוימות או שנים של צריכת משקאות מכתימים כמו קפה, תה או יין אדום, ציפוי יכול לספק פתרון מתאים. ציפויי חרסינה דקיקים אלה מוכנים בהתאמה אישית תוך התייחסות לצבע השיניים הסמוכות, ויוצרים חיוך לבן ומלא חיים.
 2. שיניים סדוקות: במקרים של שיניים שסדוקות או שיש להן שברים קלים ניתן להפיק תועלת מציפויי חרסינה. ציפוי לא רק מסתיר את הפגמים הללו אלא גם מחזק את השיניים הפגועות והשבריריות. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור השיניים באזורים הנראים לעין (בזמן חיוך) ולשפר הן את האסתטיקה והן את השלמות המבנית של השיניים.
 3. רווחים ומרווחים לא אחידים: אם יש לכם רווחים או מרווחים לא אחידים בין השיניים, ציפויי חרסינה יכולים לעזור לתקן את הבעיות הללו ללא צורך בטיפול אורתודנטי. ניתן לעצב ציפויי חרסינה כדי לסגור רווחים וליצור יישור טבעי והרמוני. זוהי אפשרות נפלאה עבור אנשים המעוניינים בפתרון מהיר יותר ופחות פולשני לטיפול בבעיות אורתודונטיות קלות.
 4. שיניים מעוותות או קטנות: ציפויי חרסינה הם פתרון מתאים לשיפור הצורה והגודל של שיניים קטנות או מעוותות באופן טבעי. ניתן להשתמש בהם כדי ליצור חיוך מאוזן וסימטרי יותר, להעניק לשיניים מראה פרופורציונלי ואסתטי יותר.

חשוב לציין כי ההחלטה לשקול הדבקת ציפוי חרסינה לשיניים צריכה להיעשות בהתייעצות עם רופא שיניים מוסמך. הערכה יסודית של בריאות השיניים שלכם, כמו גם המטרות שאתם רוצים להשיג הכרחית כדי לקבוע אם ציפוי הוא הבחירה הנכונה עבורכם.

4 סיבות מדוע ייצור ידני של ציפוי חרסינה לשיניים הוא הפתרון הנכון

הנה 4 סיבות מדוע ייצור ידני של ציפויי חרסינה לשיניים הוא הפתרון הנכון:

דיוק והתאמה אישית
– ייצור ידני של ציפויי חרסינה לשיניים הוא תהליך קפדני המותאם למטופל או למטופלת. כל ציפוי מיוצר בעבודת יד על ידי טכנאי שיניים מיומנים כדי להתאים למבנה השיניים הייחודי ולהעדפות האסתטיות שלכם. רמה זו של התאמה אישית מבטיחה שהציפויים משתלבים בצורה הרמונית עם השיניים הטבעיות שלכם, ויוצרים חיוך שנראה ומרגיש לגמרי שלכם. מהתאמת צבעים ועד לעיצוב קווי מתאר, הגישה הידנית מאפשרת פירוט מדויק שלא ניתן להשיגה באופן אחר.

אומנות ואסתטיקה טבעית – ציפויי חרסינה בעבודת יד ידועים בזכות יכולתם לשחזר את השקיפות הטבעית והברק של שיניים אמיתיות. העוסקים במלאכה מקדישים תשומת לב קפדנית לפרטים, מחקים את הניואנסים של האמייל, יוצרים עומק ומבטיחים מראה אמיתי. האומנות הזו מביאה לציפויי חרסינה שלא רק משפרים את החיוך שלכם, אלא גם משדרים יופי טבעי שחלופות שאינן עשויות באופן ידני מתקשות להשיג לעתים קרובות. עם ייצור ידני, ההתמקדות היא בהשגת מראה הרמוני ואותנטי, שבו ציפויי השן משפרים את המראה.

חיוכים ייחודיים – כל חיוך הוא ייחודי, עם סט משלו של מאפיינים ופגמים. ייצור ידני של ציפויי חרסינה מכיר באינדיבידואליות זו. טכנאים מיומנים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם רופא השיניים כדי להבטיח שכל ציפוי נותן מענה לבעיות השיניים הספציפיות, בין אם זה תיקון רווחים, שברים, שינוי צבע או שיניים עקומות. המאמץ המשותף בין רופא השיניים לטכנאים מביא לפתרון מותאם אישית שלא רק עונה על המטרות האסתטיות שלכם אלא גם מתיישב עם בריאות השיניים הכללית שלכם.

עמידות רבה – ציפויי חרסינה בעבודת יד ידועים בעמידותם הרבה. תהליך הייצור הידני מאפשר בקרת איכות קפדנית, המבטיח שכל ציפוי חרסינה לשיניים עומד בסטנדרטים גבוהים של חוזק ועמידות. עם טיפול ותחזוקה נאותים, ציפויים אלה יכולים להחזיק מעמד למשך שנים ארוכות.

כאמור, ייצור ידני של ציפויי חרסינה לשיניים הוא בחירה אידיאלית עבור אנשים המחפשים פתרון מותאם אישית, טבעי ולאורך זמן. האומנות והדיוק הנלווים ליצירת ציפויים אלה מביאים לשינוי חיוך שלא רק עונה על הרצונות האסתטיים שלכם אלא גם משתלב בצורה מושלמת עם מאפייני השיניים הייחודיים שלכם.

ציפויי חרסינה לשיניים לפני ואחר

מעוניינים בהדבקה של ציפוי חרסינה לשיניים?

המרכז לעיצוב החיוך של ד”ר גלעד פיסקוס הוא המקום הנכון לפנות אליו. המרפאה מתמחה בתחום האסתטיקה הדנטלית ומציעה פתרונות בהתאמה מלאה לכל מטופל ומטופלת. כל ציפויי החרסינה, שבהם משתמשים, מיוצרים בעבודת יד במעבדה על ידי טכנאים מקצועיים, מנוסים ומיומנים, מה שמבטיח מראה טבעי ופתרון אסתטי ברמה הגבוהה ביותר. לשאלות ומענה בכל עניין, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-9679992. נשמח לעמוד לרשותכם.

לשיחת ייעוץ השאירו פרטים
יש לכם שאלה? מעוניינים לפרסם באתר? נשמח לעמוד לשירותכם.