כל האמת מאחורי ציפויי שיניים, ציפויי חרסינה, ציפויי למינייט

כל האמת מאחורי ציפויי שיניים, ציפויי חרסינה, ציפויי למינייט

מה זה ציפויי חרסינה, ואיך זה מתבצע?

ציפויי חרסינה – Laminates, הן קליפות חרסינה דקות, בעובי ממוצע של 0.5 מ”מ, המודבקות על כל שן בנפרד, לאחר הסרה מינימלית משכבת האימאל שבקדמת השן בלבד. הטיפול מיועד לשיפור נראות השיניים והחיוך. אנשים רבים חולמים על חיוך מנצח, חיוך לבן, הרמוני, בריא וטבעי.

בעשור האחרון רפואת השיניים קפצה מדרגה הן טכנולוגית והן בהבנת הצורך בשיפור האסתטיקה של השיניים, לצד הטיפול הבריאותי בשיניים ובחניכיים, וכיום חלומות מתגשמים. הציבור הרחב חשוף למידע אינסופי באינטרנט, בגוגל וברשתות החברתיות, והאינפורמציה בנושא הדבקות ציפויי חרסינה מאוד מבולבלת. כתר זרקוניה, ציפויי חרסינה, ציפויי קריסטל, ציפויים ננו קרמיים, ציפויי למינייטס או ציפויי לומינירס, כל הביטויים הללו נזרקים לאוויר ולמחשב ללא הפסקה וזה יוצר בלבול רב.

לכן התיישבנו עם ד”ר גלעד פיסקוס הבעלים של מרפאת שיניים, ובוגר ההשתלמות השנתית הראשונה לאסתטיקה דנטלית, שהתקיימה בירושלים בבי”ס לרפואת שיניים הדסה עין כרם, שיעשה סדר בנושא הדבקות ציפויי שיניים.

האם ציפויי חרסינה הוא פתרון מהיר ליישור שיניים, שמבצעים אורתודנטים?

ראשית המלצה גורפת שלי, אם ניתן לבצע יישור שיניים בשיטה המסורתית ע”י הזזת שיניים, בעיקר אצל צעירים מתבגרים, זו השיטה המומלצת. מאידך הרבה אנשים בעיקר בוגרים מעל גיל עשרים, אינם מעוניינים לעבור תהליך ארוך של חודשים ואף שנים ומחפשים פתרון מהיר וטוב, שיאפשר להם לחייך חיוך מלא שיניים לבנות, חיוך חדש ולבן דבר שמשפר מיידית את הביטחון העצמי ואת האור בפנים.

האם הכנת השן לפני ההדבקה פוגעת או הורסת את השן?

בידיים מיומנות של רופא שיניים זהיר, התשובה היא לא. סוף מעשה במחשבה תחילה. כל מקרה דורש אבחון מקדים ולא כל אחד מתאים להדבקות חרסינה. מכיוון שעובי קליפת ציפויי החרסינה הוא כחצי מ”מ, לא ניתן לתקן סטיות של שיניים שהן מעבר לאחד מ”מ.

מתי נבצע ציפוי חרסינה לשיניים?

הדבקת ציפויי חרסינה נותנת פתרון מהיר ושמרני למגוון בעיות אסתטיות של השיניים והחניכיים, ובהדבקה מדויקת תוך שמירה על כללי טכניקה קפדניים, הציפויים יחזיקו בפה לשנים רבות. ניתן לחלק את מגוון הבעיות שנרצה לפתור לקבוצות, אך בד”כ הציפויים פותרים מספר בעיות במקביל בכל מטופל/ת.

 • שיניים שחוקות
 • חוסר מולד של שן אחת או יותר
 • שיניים עקומות שלא ניתן או שהמטופל/ת לא רוצים ליישר בצורה רגילה של הזזת שיניים אצל אורתודנט.
 • משנן מרווח / צפוף.
 • כתמים על השיניים, שלא ניתן להעלים בעזרת הלבנת שיניים.
 • חניכיים שאינן סימטריות או נסיגות חניכיים קלות.
 • סגר הפוך של שיניים או סגר פתוח.
 • החלפת כתרים וציפויים ישנים לא תקינים.

כיצד נגיע לחיוך מנצח, חיוך לבן, יפה, בריא וטבעי?

שילוב הכוחות בין ד”ר גלעד פיסקוס וטכנאי השיניים שלו מבטיחים את התוצאה הסופית המושלמת. יש מספר שלבים קריטיים לקבלת התוצאה הסופית הרצויה.

שלב ראשון מבוצע בבדיקה הראשונה וכולל הבנת הבעיות שצריך לפתור והבנת הרצונות של המטופל/ת. זהו שלב של תאום ציפיות, הסברים מפורטים והכנת הדגם הסופי, ככתוב בפתגם, סוף מעשה במחשבה תחילה.

שלב שני מבוצע בפגישה הבאה ובו ד”ר גלעד מסיר שכבה מינימלית של האימאל מהמשטח החיצוני של השן ולוקח מידות עבור הטכנאים. חשיבות הדיוק כאן הוא קריטי גם למראה השיניים הסופי וגם למעבר החלק והבריא לחניכיים. בשלב זה ד”ר גלעד נעזר במשקפי הגדלה X10 ובסורק דיגיטלי, שמאפשר לו לקבל מידות מדויקות בקלות. הסורק הדיגיטלי הוא ידית עם מצלמה בקצה וזה תחליף לכל חומרי הפלסטלינה ששימשו בעבר לקבלת מידות. בשלב זה הטכנאים נמצאים גם והם בוחרים ומתאימים את צבע הציפויים לצבע שאר השיניים בפה. כמו כן הם רושמים לפניהם דברים נוספים לקבלת תוצאה טבעית, כמו אזורי שקיפות שמאפשרים לאור לחדור, תצורת פני השטח והזוויות הנכונות של השן המתאימות ספציפית לכל מטופל/ת.

השלב האחרון של הדבקת הציפויים מבוצע לאחר כמה ימים. במהלך ימים אלה יש ציפויים זמניים מפלסטיק על השיניים שכבר נראים בצורתם כמו התוצאה הסופית. לפני ההדבקה הסופית ד”ר גלעד מבצע מדידת ניסיון וכולם כולל המטופל/ת בוחנים את התוצאה הסופית לפני ההדבקה. מניסיון רוב המקרים נראים מושלם ומיד עוברים לשלב ההדבקה. במידה ויש הערות הן מצד ד”ר גלעד והן מצד המטופל/ת הטכנאים נמצאים ומתקנים במהירות במעבדה במקום את מה שצריך.

שלב ההדבקה גם הוא חשוב ביותר ולוקח זמן. ד”ר גלעד מדביק כל ציפויי בנפרד על כל שן ומוודא מעבר חלק בין כל שן ושן ובין הציפוי לחניכיים. ההדבקה מבוצעת בחומרי הדבקה מדור 4 מכיוון שלמרות שיש צורך ביותר תשומת לב ושימוש במספר חומרים, זאת ההדבקה החזקה ביותר הקיימת ברפואת שיניים.

השלב הסופי של ניקויי עודפי דבק במעבר בין השן לחניכיים גם כן מבוצע עם משקפי הגדלה X10, כדי להבטיח מעבר אטום, נקי וחלק, שיאפשרו לחניכיים להיראות בריאות, ורודות ולא מדממות.

אחד היתרונות העיקריים של ציפויי חרסינה הוא שהם יכולים לספק פתרון מהיר ויעיל למגוון בעיות שיניים קוסמטיות. ניתן להשתמש בהם כדי לכסות כתמים, שבבים, סדקים, רווחים ופגמים אחרים בשיניים. ציפויי חרסינה הם גם עמידים ועמידים לאורך זמן, עם טיפול נכון הם יכולים להחזיק מעמד שנים רבות.

עם זאת, 

חסרונות של ציפוי חרסינה לשיניים

ישנם גם כמה חסרונות שיש לקחת בחשבון. ציפויי חרסינה הם טיפול שיניים קוסמטי יקר יחסית, והם עשויים שלא להיות מכוסים על ידי ביטוח שיניים. בנוסף, תהליך קבלת ציפויי חרסינה הוא בלתי הפיך, שכן יש להסיר כמות קטנה של אמייל השן כדי לפנות מקום לציפויים.

חסרון פוטנציאלי נוסף של ציפויי חרסינה הוא שהם יכולים לגרום לרגישות בשיניים. הסיבה לכך היא שתהליך הכנת השיניים לציפוי חרסינה יכול לגרות את העצבים בשיניים. חולים עשויים לחוות רגישות לטמפרטורות חמות או קרות, כמו גם מזונות ומשקאות מתוקים או חומציים.

 • קיבוע חלש יותר לשן: ציפויי חרסינה עשויים שלא להיצמד חזק לשיניים כמו חומרים אחרים, מה שמוביל לסיכון גבוה יותר להיסדק או ליפול.
 • תיקונים תכופים יותר: בשל אופיים השברירי, ציפויי חרסינה עשויים לדרוש תיקונים או החלפות בתדירות גבוהה יותר מאשר שחזורי שיניים אחרים.
 • רגישות מוגברת: חלק מהמטופלים עשויים לחוות רגישות מוגברת בשיניים לאחר קבלת ציפויי חרסינה עקב הסרת כמות קטנה של אמייל במהלך תהליך ההכנה.
 • עלות גבוהה יותר: ציפויי חרסינה הם בדרך כלל יקרים יותר מאשר כתרים בשל החומרים והמומחיות הנדרשים כדי ליצור ולמקם אותם.
 • לא הפיך: לאחר הנחת ציפויי חרסינה, לא ניתן להסירם מבלי לפגוע במבנה השן שמתחתיו.
 • התאמת צבעים: השגת התאמת צבעים מושלמת בין ציפויי החרסינה לשיניים הטבעיות יכולה להיות מאתגרת, במיוחד אם למטופל יש שיניים דהויות או מוכתמות.
 • לא מתאים לכולם: חלק מהמטופלים עשויים שלא להיות מועמדים טובים עבור ציפויי חרסינה בשל בעיות שיניים קודמות כגון ריקבון בשיניים.

ציפויי חרסינה לפני ואחרי

ציפויי חרסינה לפני ואחרי

לחיוך מנצח השאר טלפון ויחזרו אלייך:

לשיחת ייעוץ השאירו פרטים
יש לכם שאלה? מעוניינים לפרסם באתר? נשמח לעמוד לשירותכם.

לשיחת ייעוץ השאירו פרטים
יש לכם שאלה? מעוניינים לפרסם באתר? נשמח לעמוד לשירותכם.
דילוג לתוכן