עקבו אחרינו :
כל האמת מאחורי ציפויי שיניים, ציפויי חרסינה, ציפויי למינייט

כל האמת מאחורי ציפויי שיניים, ציפויי חרסינה, ציפויי למינייט

אנשים רבים חולמים על חיוך אחיד לבן ונוצץ, שיניים ישרות שנראות טבעיות, ובקיצור חיוך הוליוודי כובש. בעשור האחרון רפואת השיניים התקדמה הן טכנולוגית והן בהבנת הצורך בשיפור האסתטיקה של השיניים, ולא רק בטיפול בריאותי לשיניים ולחניכיים, וכיום חלומות מתגשמים. הציבור הרחב חשוף למידע אינסופי באינטרנט, בגוגל וברשתות החברתיות, והאינפורמציה בנושא הדבקות ציפויי חרסינה מאוד מבולבלת. כתר זרקוניה, ציפויי חרסינה, ציפויי קריסטל, ציפויים ננו קרמיים, ציפויי למינייטס או ציפויי לומינירס, כל הביטויים הללו נזרקים לאוויר ולמחשב ללא הפסקה וזה יוצר בלבול רב. לכן התיישבנו עם ד"ר גלעד פיסקוס הבעלים של מרפאת שיניים, ובוגר ההשתלמות השנתית הראשונה לאסתטיקה דנטלית, שהתקיימה בירושלים בבי"ס לרפואת שיניים הדסה עין כרם, שיעשה סדר בנושא הדבקות ציפויי שיניים.

מה זה ציפויי חרסינה, ואיך זה מתבצע?

ציפויי חרסינה הן קליפות חרסינה דקות בעובי ממוצע של חצי מ"מ המודבקות על כל שן בנפרד, וכך ניתן לשפר גם את צבע השיניים ללבן יותר וגם לתקן שיניים שבורות או עקומות לחיוך אחיד. שלפני שמדביקים את הציפוי יש להסיר מהחלק הקדמי של השן בין 0.5-1 מ"מ אמייל, כדי שהתוצאה הסופית תראה טבעית ומושלמת.

האם ציפויי חרסינה הוא פתרון מהיר ליישור שיניים, שמבצעים אורתודנטים?

ראשית המלצה גורפת שלי, אם ניתן לבצע יישור שיניים בשיטה המסורתית ע"י הזזת שיניים, בעיקר אצל צעירים מתבגרים, זו השיטה המומלצת. מאידך הרבה אנשים בעיקר בוגרים מעל גיל עשרים, אינם מעוניינים לעבור תהליך ארוך של חודשים ואף שנים ומחפשים פתרון מהיר וטוב, שיאפשר להם לחייך חיוך מלא שיניים לבנות, חיוך חדש ולבן דבר שמשפר מיידית את הביטחון העצמי ואת האור בפנים.

האם הכנת השן לפני ההדבקה פוגעת או הורסת את השן?

בידיים מיומנות של רופא שיניים זהיר, התשובה היא לא. סוף מעשה במחשבה תחילה. כל מקרה דורש אבחון מקדים ולא כל אחד מתאים להדבקות חרסינה. מכיוון שעובי קליפת ציפויי החרסינה הוא כחצי מ"מ, לא ניתן לתקן סטיות של שיניים שהן מעבר לאחד מ"מ.

לשיחת ייעוץ השאירו פרטים
יש לכם שאלה? מעוניינים לפרסם באתר? נשמח לעמוד לשירותכם.
דילוג לתוכן