שבעה טיפים לחיוך מנצח

צחצוח שיניים

פה נקי מחיידקים ושאריות אוכל, הוא פה בריא יותר ויפה יותר. חיידקים נמצאים בחלל הפה באופן תמידי, ואם לא נסיר אותם פעמיים ביום הם מתרבים בתוך יום לכמות של מיליארדים ונצמדים על פני שטח השן ברובד הקרוי- פלאק. מעבר לכך , שהם גורמים לעששת ( חורים בשיניים ) ולדלקות חניכיים, רובד החיידקים נוטה להצטבר על גבולות השן במעבר בין השן לחניכיים ובין השן, לשן הסמוכה. הרובד נצבע בצבע צהוב ונראה ממש כמו מסגרת צהובה סביב השן. על כן צחצוח יעיל צריך להתבצע פעמיים ביום. בצחצוח יעיל ונכון סיבי מברשת השיניים מונחים על פני כל משטח השן עם דגש על גבולות השן לחניכיים. כמו כן שאריות מזון נוטות להיתקע בין השיניים. אכלנו, תנו הצצה במראה ונקו את שאריות המזון עם חוט דנטלי וקיסם דנטלי.

ריח מהפה

בעיה נפוצה היא ריח לא נעים של הבל הפה. הרבה פעמים אנחנו לא שמים לב לזה אבל האדם שמולנו חש בזה מיד. בד"כ החיידקים הם האחראים לריח הלא נעים. מעבר לצחצוח יסודי של השיניים יש עוד מקום בפה, שעליו החיידקים נצברים, הלשון. אם נסתכל על פני שטח הלשון בהגדלה גדולה, נראה שהמשטח אינו חלק אלא בנוי מרקמה מגורגרת עם בליטות וחריצים. בין הבליטות הללו מצטברים החיידקים שגורמים לרוב הריחות הלא נעימים מהפה. על כן יש לצחצח את כל משטח הלשון בצורה יסודית לפחות פעם ביום.

הלבנת שיניים

שיניים לבנות זה סקסי, צעיר, מרענן ויפה. שיניים טבעיות צבען המקורי נוטה בד"כ לגוון צהבהב, אפרפר או חום. זה תלוי בגורמים רבים כמו גנטיקה וצבעי המאכל שיש במזון ובמשקאות שאנחנו צורכים. כיום ניתן להלבין בצורה קלה ובטוחה כמעט את כל צבעי השיניים ללבן בוהק ומנצח. בטכניקת הסדים האישיים הקשיחים, שאני פיתחתי, ניתן להגיע לצבע הרצוי בתקופה קצרה של כשלושה שבועות. בתחזוקה קלה אחת לחצי שנה ההלבנה תחזיק מעמד לכל החיים.

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר
טלפון - 03-9679992

החלפת סתימות וכתרים ישנים

הלבנת שיניים היא פתרון מצוין לרוב סוגי השיניים, אך היא אפקטיבית רק על אמייל טבעי ולא מלבינה סתימות לבנות או כתרים.
על כן לאחר תהליך ההלבנה חובה להחליף את הכתרים הישנים, אלו שרואים פס שחור במעבר בינם לחניכיים, וסתימות לבנות ישנות, בחומרים קומפוזיטיים וכתרים ללא מתכת מהדור המתקדם, שקיים כיום.

ציפויי חרסינה

בד"כ שיניים לא ישרות וסימטריות נוטים ליישר אצל מומחה אורתודנט, בגיל העשרה. למרות שניתן ליישר שיניים בשיטה המסורתית של הזזת שיניים, בכל גיל כל עוד החניכיים בריאים, רוב האנשים לא רוצים לעבור תהליך ארוך זה בחייהם הבוגרים. כיום ניתן לתקן סטיות קטנות של שיניים, ושיניים עם תצורה לא יפה, ע"י הדבקת ציפויי חרסינה. ציפויי חרסינה הן קליפות דקות של חרסינה, המודבקות אחת אחת על השיניים. לאחר הסרה עדינה של כחצי מילימטר ממשטח האמייל החיצוני, הקליפות מודבקות על השן, ומתוכננות כך שהתוצאה הסופית תיתן שיניים ישרות וסימטריות. בידיים מיומנות של רופא שיניים פדנט, וטכנאי אומן, התהליך הזה בטוח לגמרי, אינו פוגע בשיניים, ומחזיק לשנים רבות.

שחיקת שיניים

מרוץ החיים המטורף שבו אנו חיים, ההישגיות והתחרותיות בכל התחומים, נותן את אותותיו גם בשיניים. מחקרים רבים קובעים שכ- 40% מהאנשים שוחקים או נועלים שיניים בעיקר בזמן השינה. נעילת השיניים בזמן השינה גורמת למיקרו סדקים בשיניים אשר מתפתחים במשך הזמן לשברים קטנים. לאורך תקופת חיים ניתן לראות אנשים, שמאבדים מגובה השן כל עשור, כמילימטר. אמנם התהליך מאוד איטי, אבל בלתי הפיך. על כן מומלץ להגן על השיניים מוקדם ככל האפשר. אמנם, אנחנו שוחקים שיניים גם ביום, אבל בזמן השינה אנחנו לא מודעים לכך ולכן אין לנו שליטה. סד לילה הוא פתרון חשוב למניעת שחיקת השיניים לאורך השנים. שיניים שחוקות נותנות מראה של אדם עייף וחיוך ללא שיניים.

חייכו יותר

לסיום, אחרי ששמרנו על כל הכללים שציינתי, נצלו את השיניים היפות, הלבנות והבריאות וחייכו יותר. כאשר אנחנו מחייכים לאנשים סביבנו הם באופן אוטומטי מחייכים בחזרה. חיוך הוא דבר כובש וכריזמטי. קשרים חברתיים מכל סוג שהוא, אם זה לצורך עסקים או קשרים אישיים נוצרים במגע אישי, אחד על אחד. חיוך רחב ויפה הוא גורם ראשון לחיבור אישי מוצלח. אנשים שמחייכים יותר הם אנשים שמחים ובריאים יותר. סטרס הוא סכנת המאה ה- 21. חיוך וצחוק מוסיף איכות לחיינו ומאריך אותם.